Přeskočit na obsah
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Kranio v Pohybu

18 listopadu, 2022 @ 09:30 11:30

Kranio v Pohybu – Vědomá somaticko-pohybová praxe, která vede k hlubšímu sebepoznání, léčení a rozvoji.

Více se cítit.
Vnímat síly zdraví ve svém těle.
Uvolnit oblasti chronického napětí.
Oživit struktury, které léta opomíjíme.
Probudit hravost a vitalitu.

Praxe kraniosakrální biodynamiky je založená na pozorování toho, jakým způsobem léčí příroda. Ukazuje, jak se orientovat na přírodní síly, které nás utvářejí (naši formu i funkci). Projevem těchto sil v těle je rytmický mikropohyb kostí, tkání a tekutin v těle.

Tyto síly a nejjemnější vnitřní pohyby vyživují naše těla, ale i naše vědomí. Propojují nás s esencí života. Principem naší praxe bude i tekutění inspirované konceptem Continuum movement – tedy hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě. Práce s hlubokými svaly středu a kostmi nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu. Hledáme-li vlastní sílu, tak kosti jsou oním místem, kde ji nalezneme. Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla.. Nečekejte klasické protahovací a posilovací cviky.Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí… Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.

Lekce jsou je určeny pro každého, kdo je zvědavý, kdo potřebuje oddychnout, vyživit tělo i duši, potkat se s léčivou moudrostí těla a hlavně chce si dopřát rande sám se sebou. Mým záměrem je poskytnout vám bezpečný prostor pro setkání se s hlubinami vlastního těla, ale také předat praxi, kterou můžeme dělat sami „doma“ a zkoumat náš vnitřní prostor nezávisle na průvodcích, terapeutech a lektorech.

Pátky 1x za 14 dní: 23.9., 7.10., 21.10., 4.11., 18.11., 2.12. 2022
9:30 – 11:30

Témata lekcí:
Páteř
Kyčle
dále orientačně

——–
Psoas
Kosti křížová a hrudní
Bránice
Lebka
Pánev
………….(téma oznámím 14 dní dopředu, budeme přizpůsobovat našim potřebám, přáním a době:)

Cena za lekci (2h): 250Kč (při platbě 6ti lekcí=1500Kč, v případě uzavírek kurzovné vrátím),
300Kč (jednotlivé vstupy)

Přihlašování na: hrabcova.dana@email.cz

O Daně

Jsem masérka zamilovaná do reflexní zónové terapie na noze a kraniosakrální biodynamiky. Ráda však kombinuji techniky ošetření podle potřeby. Touha dívat se na věci mezioborově se u mě projevovala už v průběhu magisterského studia oboru biofyziky.

Jsem také akreditovanou lektorkou Školy pánevního dna a dává mi obrovský smysl učit ženy vnímat svoji pánev: harmonizovat jednotlivé svalové vrstvy pánevního dna, porozumět emoční paměti naší panve, získat zpět zdroj své síly…

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami, mě dovedla do Školy bederních svalů. Objevování moudrosti tekutinového těla v nás, „práce“ s hlubokými svaly beder (svaly duše), se zvukem a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika. Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle napříč obory. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. A to naučím i vás, abyste si dokázali s mnohými potížemi pomoci i sami.

250Kč – 300Kč lekce 2 hodiny při zakoupení 6 vstupů, samostatně 300 Kč

Dana Hrabcová

View Pořadatel Website

RestartujSe

Tomešova 2b
Brno, 60200 Česká republika
+ Google Mapa
605 530 014
View Místo konání Website