Přeskočit na obsah

Přeji si, aby si každý mohl dovolit žít svobodně, v lehkosti, jednoduchosti, každodenní radosti a harmonii s okolím. Cesta je to klikatá, ale nesmírně zajímavá a plná výzev. Tak barvitá, jak jen život může být…a to mě hodně baví.

„Protančit životem… s lehkostí.“

Od malička tančím a pohybuji se: prý jsem dříve tančila, než chodila. Lákaly mě adrenalinové sporty, stala jsem se instruktorkou snowboardingu a aerobiku. Potom jsem začala praktikovat jógu, ale měla jsem pohybové problémy. Stále jsem pátrala po tom, jaký pohyb je nejzdravější, a proto jsem prošla různými workshopy funkčního pohybu a jógy zdravě, jsem akreditovaný instruktor jógy a mám za sebou 5 stupňů školy Mohendžodáro – tantrajóga pro ženy. Řekla bych, že zdravý je každý pohyb prováděný s radostí, a také je důležité pochopit základní anatomické principy, porozumět vlastnímu tělu a dát mu bezpečný prostor.

„Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem“, říkával mi dědeček.

 Jazyky mě od malička fascinovaly, zejména ty románské. Profesí jsem učitel: učím italštinu, španělštinu, češtinu pro cizince a v případě poptávky také latinu na Filozofické fakultě v Brně, ve firmách a soukromě. Baví mě různorodost skupin či jednotlivců, které učím, výuku chápu jako neustálý dialog a vzájemnou inspiraci. Miluji pátrání po původu slov a jejich propojení v rámci Středozemní oblasti.

„Vše se mění, koloběh neustává, každý moment je výzvou, pokaždé máme na výběr, jak jej prožijeme a zda nás posune dál.“

Přírodní cykly a jejich vliv na člověka mě vždy přitahovaly. Narodila jsem se v centru města, a tak jsem zahradník samouk. O to více mě baví objevovat přírodu, vnímat kořeny a mít blízko k zemi.  Experimentuji na své zahradě, prošla jsem kurzem permakulturního zahradnictví s Jardou Svobodou, a velmi se mi líbí idea rodových statků dle Anastázie, protože věřím, že každý může ozdravovat naši planetu svým myšlením, konáním, vztahy a přístupem k sobě sama a k okolí.

Fyzioterapeuticky laděné cvičení s pomůckami nebo bez v pomalém tempu, díky kterému můžeme více vnímat svoje tělo, předejít problémům pohybového aparátu, anebo je postupně úplně odstranit (dříve v jógových studiích Punkjóga, MajdaAgency, Yoga i-D, nyní v RestartujSe)

propojující vědomé fyziologické nastavení těla s volným pohybem na taneční vlně (ve vybraných studiích dle zájmu).

S Danou Hrabcovou vedeme třetím rokem workshopy v cyklu Zdravý pohyb a moudrost těla zaměřené na nejvíce zatížené orgány dle pěti elementů a období roku a na podporu toku léčivé energie v příslušných meridiánech pomocí pohybové praxe. Více info: https://www.telojakochram.cz/workshopy/

V pracovním nasazení často zapomínáme na své tělo a rychle si můžeme přivodit pohybové problémy. Toto pravidelné vědomé cvičení v uzavřené skupině pomáhá napravovat špatné pohybové vzorce nebo preventivně udržovat tělo ve funkčním stavu. Obsah je na míru upravován dle problematických partií účastníků například bolesti zad, krční páteře, kyčlí ….

Výuka italštiny, španělštiny, latiny a češtiny pro cizince dle potřeb skupiny či jednotlivců (na FFMU, v jazykovce Rueda, ve firmách anebo soukromě).

Tlumočení z italštiny a španělštiny

Další informace na FB (https://www.facebook.com/sarka.hurbankova), anebo jednoduše po zaslání dotazu na emailovou adresu: sarka@flashfly.cz

V současné době jsou naplánované dva cykly kurzu vědomé jógyúterý odpoledne a čtvrtky dopoledne. Více info k jednotlivým kurzům najdete níže.

Kurz fyzioterapeuticky laděného cvičení v malé uzavřené skupince, s pomůckami nebo bez. Pomalé tempo s individuálním přístupem a dechové a relaxační techniky dodají dostatek prostoru pro vědomé vnímání těla.

Je-li pohyb prováděn vědomě a v kombinaci s funkčním pohybem, který umožní rozvinout všechny tělesné dispozice, aniž by nám ublížil, tělo může integrovat zdravé návyky a přepsat špatné pohybové vzorce.

Na jednotlivých lekcích se zaměříme především na svaly podél meridiánů těch orgánů, které jsou v daném měsíci nejvíce zatížené, anebo na určité problémové partie dle požadavků cvičících. Na závěr cvičení si necháme prostor pro sdílení či jen prosté bytí, aby se náš společný čas a prostor uzavřel a integroval. Prostor pro cvičení je cca 75min, pro sdílení a integraci cca 10min.

Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, všechny věkové skupiny a všechny, kteří se chtějí vědomě a zdravě hýbat a prostě se cítit dobře.

  • Délka trvání: kurz probíhá od 13.2. do 9.4. 2024, vždy v úterý 17:30 – 19:00
  • Maximální počet účastníků: 8
  • Cena: 2500 Kč
  • Místo: Centrum RestartujSe (Sál)
  • možnost přihlásit se i jako náhradník

Přihlašování na: sarka@flashfly.cz

Bude to ranní probuzení v duchu fyzioterapeuticky laděné jógy, abychom připravili na den nejen naše ploténky, ale i mysl. A proto si dopřejeme 75min. cvičení, dechových, zvukových a relaxačních technik a potom cca 10min. integrace u lahodného čaje z mojí vlastní výroby.

Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, všechny věkové skupiny a všechny, kteří se chtějí vědomě a zdravě hýbat a prostě se cítit dobře.

  • Délka trvání: kurz probíhá 14.3. – 16.5. 2024, vždy ve čtvrtek 8:30 – 10:00
  • Maximální počet účastníků: 8
  • Cena: 2700 Kč
  • Místo: Centrum RestartujSe (Sál)
  • možnost přihlásit se i jako náhradník

Přihlašování na: sarka@flashfly.cz

Pokud by vás má práce zaujala, neváhejte mě kontaktovat

FB: @sarka.hurbankova

Napsat komentář