Přeskočit na obsah

Co je to zázrak?

Tento článek vychází ze zamyšlení nad 6. dílem dokumentární řady The Story of God s Morganem Freemanem  and Ven. Sumati, S01E06 – The power of miracles

Co je to zázrak?
Létat v oblacích?
Často za zázrak považujeme něco božského, něco co nám dává důkaz přítomnosti boha nebo něčeho nadpřirozeného…

V té chvíli se můžeme zeptat: „Kde je Bůh..?“ a když se zeptáme mystiků, jogínů a dalších ukáží na sebe, na své srdce, neukáží do oblak.. Řeknou: „Je tady.“

Takže potom, když bychom byli všichni inspirováni naším vnitřním bohem, Buddhou, Kristem nebo jakkoli jej chceme volat, možná potom bychom všichni byli schopní dělat to, co nazýváme zázraky..

Co tento svět nejvíce potřebuje? Léčení,lásku, smíření.. Podle mě toto jsou zázraky.. To jsou ty zázraky, které potřebujeme.. Nepotřebujeme meditující lidi levitující 3 palce nad zemí.. To je hloupost.. Proto se zaměřme na ten pravý zázrak, což je transformace lidské mysli.

Víš, co jsi právě udělal?
Co?
Vyřešil jsi záhadu, co je to zázrak..

Buddhismus nás učí, že my všichni jsme schopni mnohem více, než možná věříme, že jsme schopni..

Vždy jsem bojoval a hledal opodstatnění všech zázraků.. Jak může být oceán rozdělen, jak bylo možné chodit po vodě. ale myslím, že mi unikal a samotná podstata věci..

Věřit v zázraky znamená věřit, že je tu mnohem více než to, co vidíme naším zrakem. Přijmout, že by tu mohlo být něco, co nás spojuje, sjednocuje..

Zázraky se mohou dít a dějí se.. Lidé dostávají ty změny, které vždycky chtěli, uzdravují se, navzájem se inspirují, zamilovávají se.. a ať už jsou tyto události řízeny rukou boží, silou mysli nebo náhodou 1 ku milionu.. Věřím, že bychom měli v zázraky věřit, protože zázraky, ať je definujete jakkoli, nám pomáhají, dávají nám naději a ženou nás k vytvoření skutečnosti z pouhé její možnosti..

❤️Ať už věříte v sebe, v jakoukoli formu naboženství nebo nevěříte v nic, doporučuji shlédnout alespoň tento díl dokumentární řady The story of God. Člověk si uvědomí, co mu víra v „zázrak“ může přinést, kolik máme v sobě síly ke změně, jen ji nevidíme nebo si nevěříme.

Pro mě je celá tato dokumentární řada velmi fascinující.. Dříve jsem tvrdila, že v Boha nevěřím.. Ale bylo to spíše proto, že jsem nevěřila motivům jednotlivých církví, myslela jsem si, že do kostela chodí pouze slabí lidé, kteří sebou nechají církví manipulovat a kteří potřebují vedení.. Říkala jsem, že věřím v sebe a svoji sílu, že je tu nějaká energie, která námi prochází.. Ale myslím, že v průběhu času jsem na svoji vlastní vnitřní sílu zapomněla.. Nyní nikoho neodsuzuji za to, čemu věří, navíc myslím, že všichni potřebujeme nějakou formu vedení.

Já osobně věřím v zázraky, věřím v určitou sílu, ve stvořitele a i díky této dokumentární řadě jsem si uvědomila, kolik toho mají jednotlivá náboženství v prapůvodu společného..

Nebudu vás navádět, abyste se přidali k nějakému náboženství, ale budu vás navádět k tomu, abyste věřili. Věřili ve svoji sílu, věřili v zázraky a v určitou božskou sílu v každém z nás…❤️