Jsem milovnicí příběhů a čokolády. Dokážu v lidech vidět jejich vnitřní krásu a nádheru i ve chvílích, kdy ji oni sami nevidí. Nejvíce ze všeho mě baví tuto krásu lidem ukazovat a povzbuzovat je v tom, aby ji zářili navenek a žili své dary.

Dalo by se říct, že můj příběh začíná někdy v 11 letech, kdy jsem se dostala do řad dívčího oddílu Vyriony, ve kterém jsem strávila velké množství času. Nejprve jako člen, později jako rádkyně (vedoucí družinky) a poté jako vedoucí. Právě tento velice výjimečný oddíl stojí u počátků mého pozitivního vnímání ženských kolektivů. Díky tomuto laskavému kolektivu jsem nezískala (tak jako mnoho jiných žen) pocit, že bychom si jako ženy byly navzájem konkurentkami nebo že bychom měly soupeřit o muže. V tomto prostředí jsem mohla být sama sebou a chápat, že je v pořádku být jiná než ostatní. 

A tam někde začala má cesta k ženským kruhům. Cesta, která nekončí a která je každým dnem krásnější a dobrodružnější. Když jsem byla na výcviku Poradních kruhů u Natural spirit, poprvé jsem pocítila ten nádherný pocit propojení s celým kruhem přítomných lidí. Ten pocit se nedá popsat slovy, dá se jen zažít. A já cítím, že díky němu a díky poradním kruhům jsem lepším člověkem. Že díky naslouchání a mluvení od srdce se moje srdce více a více otevírá lásce a soucitu s druhými lidmi. Nejprve jsem poradní kruhy zkoušela s dětmi v klubu Lýkožroutů na svém pracovišti Jezírko v organizaci Lipka. Když jsem viděla, jak dobře je v energii kruhu dětem, začala jsem toužit po tom zažívat to častěji. A proto se v roce 2021 uskutečnil můj první ženský kruh. Byl u nás doma v obýváku, protože vše ostatní bylo zavřené (Ano, bylo to v době covidové.). Bylo nás většinou kolem 8 a všechno to zpočátku byly mé blízké kamarádky. Ty ale postupně začaly vodit své kamarádky a známé. A všechny odcházely domů klidné a spokojené. A ptaly se, kdy se uvidíme zase. V tu chvíli se mi potvrdilo moje tušení, že právě tohle je to, co chci světu přinášet. Bezpečný prostor, kde je v pořádku otevřít své srdce a setkat se s pochopením a přijetím. Kde je v pořádku a dobré jít do hloubky sebe. Vytvoření tohoto prostoru a jeho držení po celou dobu setkání je mým posláním. Cítím, že je mi v tom velice dobře a jelikož je v tom dobře i ostatním zúčastněným ženám, dává mi to velký smysl. Cítím, jak velice nám dnes chybí toto sdílení bez hodnocení a posuzování. Jak by svět byl krásné místo, když bychom spolu všichni dokázali mluvit tímto způsobem. Možná bychom pak nepotřebovali terapeuty a průvodce. Možná…

Co nabízím?


Pojď se potkat, sdílet, naslouchat v kruhu podobně naladěných žen. Tam, kde je bezpečné otevřít své nitro a kde jsi přijatá taková, jaká jsi. Ne, proto, že předstíráš, jak jsi dokonalá, ale právě proto, že ukazuješ, že jsme všechny stejně zranitelné a citlivé…


Je mnoho podob ženských kruhů. Já věřím v to, že největší síla je ve sdílení od srce k srdci. Proto pořádám kruhy založené na sdílení. Nebudeme kreslit ani tančit. Na to jsou jiné kurzy. Budeme jen naslouchat a hovořit. Někdy budeme společně poslouchat ticho. Někdy budeme společně plakat nebo se společně smát, možná budeme i křičet. To vše je v pořádku a je v tom velká síla.


Cena: 450 Kč
Přihlašujte se prosím mně na email: cekanka@seznam.cz

Všechny jste vítané a pokud se chcete inspirovat, tak tady mám pro vás zpětnou vazbu od mých pravidelných účastnic:

Alžběta Černá
www.dotek-aluny.cz

Bezpečný prostor, láskyplná, přijímající atmosféra, místo, kde se ženská duše může otevřít, pustit vše nepotřebné a být pohýčkána. To jsou pro mě kruhy u Verunky. Můžu zde sdílet a jsem vyslechnuta – nesouzena, nelitována, prostě vyslechnuta. Můžu plakat a je to v pořádku. Můžu celou dobu mlčet a jen naslouchat je to taky v pořádku. Můžu křičet, smát se, hýbat tělem, ležet…všechno je v pořádku. Kruh je pro mě láskyplným prostorem, kde jdou témata opravdu do hloubky, je naplněný něhou i silou žen, které dohromady tvoří podpůrný celek. Vždy zde můžu nechat i dostat přesně to, co potřebuju. V kruhu jsem doma Děkuju, Verunko, za to, co děláš a jak to děláš!

Nikola Paulová

Bezpečný prostor, láskyplná, přijímající atmosféra, místo, kde se ženská duše může otevřít, pustit vše nepotřebné a být pohýčkána. To jsou pro mě kruhy u Verunky. Můžu zde sdílet a jsem vyslechnuta – nesouzena, nelitována, prostě vyslechnuta. Můžu plakat a je to v pořádku. Můžu celou dobu mlčet a jen naslouchat je to taky v pořádku. Můžu křičet, smát se, hýbat tělem, ležet…všechno je v pořádku. Kruh je pro mě láskyplným prostorem, kde jdou témata opravdu do hloubky, je naplněný něhou i silou žen, které dohromady tvoří podpůrný celek. Vždy zde můžu nechat i dostat přesně to, co potřebuju. V kruhu jsem doma Děkuju, Verunko, za to, co děláš a jak to děláš!

Eliška Rumpová
www.taborkrizanov.cz

Kruh je pro mě vždy příjemné setkáni s úžasnými ženami, které stejně jako já prochází různými životními změnami a řeší různé situace, které se většinou dotýkají života každého z nás, proto je to inspirativní místo, kde víte, že i když se s tím každá musí poprat sama, má podporu všech .

Lucie Poppová

Pro mě byly poslední kruhy časem úlevy – můžu poodkrýt své bolístky a strachy, to co řeším a vynést je na světlo a říct to nahlas, aniž by mě někdo odsoudil a ono mi faaakt pomáhá, když to ostatní ženy uvidí z venku a třeba díky nadhledu poukáží na mnou neviděný kousek, nebo má některá z nich podobné zkušenosti a díky jejímu sdílení si připadám v pořádku. Děkuji
Za kruhy u Verči jsem velmi vděčná, vnímám je jako přátelský, bezpečný prostor, kde se můžu otevřít, ukázat svá zranění a pochyby a to je taková úleva – kruh to unese a navíc se často najde žena/ženy, které to mají stejně a pak je to „wau, já nejsem divná“, tak či tak je tam velká podpora a pochopení toho, kde právě jsem

❓Jsi doma s malým miminkem a ráda by ses viděla s jinými maminkami jinde než na dětském hřišti?

❓Chceš se dozvědět, jak téma porodu, těhotenství či šestinedělí prožívaly jiné ženy?

❓Máš pocit, že se nikdo nezajímá o tvé pocity a prožitky, protože celá pozornost je nyní na miminku?

❓Toužíš sdílet své pocity, těžkosti i radosti z tohoto tak křehkého období v životě ženy?

❓Máš pocit, že jsi jediná na světě, kdo se cítí někdy úplně na dně a jen těžko vstává z postele?

❤️Věř tomu, že to tak není. Přijď na kruh, kde nebudeme řešit to, jaké dítě dělá jaké pokroky nebo co dávat jako příkrm.

👩‍🍼Budeme sdílet to, co znamená být ŽENOU MATKOU. Se vším, co k tomu patří. S tím, že to třeba každá má úplně jinak, ale přitom úplně stejně.

👭Přijď si pro porci ženské podpory a solidarity, protože to je naše ženská přirozenost. Možná potkáš na kruhu ženu, která to má úplně stejně a najdeš v ní novou přítelkyni.

Zároveň nechceš nebo nemůžeš miminko dát někomu na hlídání? Tento kruh je pro maminky S miminky. Budeš tedy mít své miminko u sebe a nebudeš muset celou dobu přemýšlet nad tím, jak to asi zvládá ono nebo ten, kdo hlídá. Budeš se zkrátka moci plně uvolnit a soustředit na přítomný okamžik a vše, co přinese.

Kdo jsem já:
Sama děti zatím nemám, ale moc se na ně těším. Nebudu s vámi moci sdílet moje zkušenosti. Budu vám ovšem držet prostor (někdy možná i nějaké dítě:)) pro to, abyste se navzájem inspirovaly, podpořily a propojily kruhem sdílení od srdce k srdci.

Budu tím, kdo bude podávat kapesníky, když bude potřeba a povzbuzovat k vyjádření všech emocí bez obav z reakce okolí.

Příspěvek: 300 Kč
Pokud tě to volá, napiš mi na cekanka@seznam.cz

Napsat komentář