Moje první zkušenosti se šamanskými ceremoniemi

Jeden ze svých největších pokroků v uspořádání si svého osobního života jsem udělala právě na šamanské ceremonii Rapé. Dodnes si pamatuji, jak jsem šamana Jana Luňáčka viděla poprvé, tehdy jsem těmto věcem vůbec nerozuměla. Přišla jsem na Ženskou ceremonii, kterou mi doporučila moje nehtařka Alice po mém posledním rozchodu – prý na vyrovnání ženské energie a že u toho budu moct poznat šamana. Tak jsem si řekla proč ne, nemám co dělat, a šla jsem… To jsem ještě nevěděla, jak mi to změní život..

Tehdy to měla být ceremonie bez aplikace Rapé, ale po chvíli sezení, sdílení a stanovování záměrů se na mě šaman obrátil a řekl: “ Chceš?“. A já, že nevím, co to je.. Na to on: „To je Rapé, ono si tě to volá..“ Ehm, ano, teď když to píšu zní to, jakože jsem byla dost naivní a vzala si od „cizího člověka drogy“.. 😀 Ale až Honzíka poznáte, tak pochopíte… Ta energie, která z něj jde, je nepopsatelná, nadpozemská.. Věříte mu, víte, že vidí až přímo do vašich nejhlubších částí, do vaší duše, do vašich bolístek.. Nyní se i často zlobím, protože do mě vidí lépe než já sama.. To, na co já se zatím neumím napojit, hluboko ve mně..

Ale vraťme se zpět k Ženské ceremonii – nakonec jsme se všechny rozhodly si malinkatou dávku Rapé dát. Trošku mě překvapilo, že jsme každá dostala svůj kyblíček – prý kdyby nám bylo špatně..

Při rapé vám totiž šaman foukne „popel“ do obou nosních dírek, ty jak se vám dostávají do pusy, tak máte potřebu to vyplivovat a někdo má tendence se čistit a zvracet.

Každopádně my jsme na začátek dostali opravdu jen trošičku, měly jsme stanovené záměry a po aplikaci šaman zahájil ceremonii bubnováním na bubínek a chřestěním chřestidly. Já jsem se se zavřenýma očima nechala těmito rytmy unášet, cítila jsem se úžasně.. Cítila jsem, jak mi vibrují nohy a ruce a jak energie stoupá od sedacích kostí nahoru.. Cítila jsem se nadpozemsky dobře, cítila jsem extrémní teplo a pak ke konci šílenou zimu, byla jsem ráda, že jsem s sebou měla deku a mohla se do ní zabalit.

To, jak mi po této ceremonii bylo, upevnilo moje rozhodnutí zúčastnit se plnohodnotné Rapé ceremonie. Byla jsem upozorněna, že je dobré přijít s nějakým záměrem, co chce člověk řešit nebo odblokovat a být rozhodnutý, že se mu to povede..

A opravdu. Mně se to povedlo už u stanovování záměru. Ceremonie totiž není až od podání Rapé, ceremonie začíná připravením a vyčištěním prostoru, následují sdílení a stanovování záměrů a až má každý zúčastněný stanovený svůj záměr, se kterým je v souladu, tak potom šaman podává kapky Sananga a následně teprve Rapé, bubnuje, chřestí chřestidlem – to je to, co většina lidí vnímá. Ale to, co třeba neumíme vnímat je to, že komunikuje s duchy a jinými bytostmi, odvádí negativní energie jak na kolektivní úrovni, tak individuálně a nám pomáhá procházet celým procesem čištění a překonávání překážek. – O průběhu Ceremonie Rapé se dozvíte ZDE.

Několik prvních Rapé pro mě bylo hodně intenzivních. Hluboko usazené problémy se mě nechtěly pustit – já je nechtěla úplně pustit.

Někdo při rapé ceremoniích vidí nějaké věci, slyší, jak k němu někdo nebo něco mluví apod. Já cítila jen bolest, protože jsem tak silně zvracela, že jsem myslela, že to snad ani nezvládnu.. Na konci ceremonií jsem byla tak vysílená, že jsem nebyla skoro schopná sdílet svůj průběh a řídit domů pro mě bylo hodně náročné. Říkáte si, proč jste do toho šli, že už to nikdy nepodstoupíte!!!

Jenže už v té chvíli cítíte, že je něco jinak.. Sice vám je ještě třeba jeden den špatně nebo jste slabí, ale už cítíte, že se něco začalo dít.. Rapé totiž nepřestává pracovat ukončením ceremonie, ale působí ještě třeba další 2-3 týdny, kdy vám pomáhá překonávat vaše problémy, urovnávat je, srovnávat.. Zvlášť když to podpoříte vlastní prací, meditací, kontemplací apod. A vy víte, že jste tam nebyli naposled.

To, co se mi dělo během následujících týdnů bylo neuvěřitelné.. Vztah s tátou se začal postupně měnit. Místo velké hádky byla malá, z malé jen zvýšení hlasu a ze zvýšení hlasu byla jenom klidná výměna názorů. Oba jsme se zklidnili, začali se podporovat a pomáhat si. Najednou se nám všem žilo líp a teď naše rodina funguje mnohem jinak, lépe, a trvá to doteď.

Chtěla bych vyzdvihnout, že ceremonie Rapé není jen o podání samotného Rapé, ale o síle celé ceremonie.

Přítomnost a práce šamana, který propojuje světy a pomáhá nám překonávat překážky.

Přítomnost ostatních lidí a jejich energie, sdílení a stanovování záměrů. V tom všem je neskutečná síla. Šaman vám totiž pomáhá stanovit záměr tak, aby s vámi souzněl, aby to nebylo jen něco naoko, ale zároveň, aby to nebylo příliš těžké, aby jste to byli schopni při ceremonii zvládnout překonat, mluví s vámi a napojuje se na vás.

Proto bych ráda upozornila, že nejsem fanouškem „domácích“ aplikací Rapé.

Rapé je posvátná rostlina, která má být podána s úctou při ceremonii a nejlépe šamanem. Není to jen nějaký halucinogen, který si „fouknete“ aby vám bylo lépe nebo aby jste „viděli věci“. Garantuji vám totiž, že pokud jste měli od někoho takto podané Rapé a „nic vám to nedělalo“, tak zážitek s ceremonie s šamanem bude úplně jiný. Rapé rázově otvírá auru, naše vědomí, naši spirituální bytost a dochází k pročištění toho, co zrovna potřebujeme. A je důležité k tomu mít průvodce, který tyto věci umí vnímat a na cestě nám pomůže a v případě, kdyby se něco stalo, tak je tu pro vás a pomůže vám.

Rapé a další šamanské medicíny vám narozdíl od drog, které vás od vašeho života odvádí do vytvořené reality a brání vám od vstupu do života, pomáhají život uchopit a přejít přes ty překážky které ve svém životě máte, spojit, vyčistit a prožít. Díky drogám utíkáme od toho, co právě neumíme překonat, je to jen vymyšlená realita.

Ráda bych upozornila, že se nejedná o žádnou halucinogení drogu, ale o směs, která pomáhá otevírat vědomí, čistit energie, rozpouštět bloky na fyzické, mentální, emocionální i duševní rovině. Jedná se o čistě přírodní látky bez vedlejších účinků. Vše je legální a nenávykové.

 Více o Rapé se dozvíte ZDE, a průběhu Rapé ceremonie ZDE.