Životní pravidlo 10:90

0
304
zobrazení
Živnotní pravidlo 10:90

Ráda se probírám moudrými slovy slavných, protože si z toho vždycky hodně odnesu. Při posledním pátrání po zajímavých citátech jsem narazila na tenhle…

Life is 10 % what happens to me and 90 % of how I react to it.
Charles Swindoll

Volně přeloženo, život je z 10 procent tím, co se nám stane, a z 90 procent tím, jak na to zareagujeme.

A to je přesně to, co je potřeba mít pořád na paměti (i když se nám třeba zdá, že je to přesně naopak). Ano, míváme smůlu, někdy se to třeba naopak otočí ve štěstí, často to neovlivníme. Co ale 100% záleží na nás, jsou naše reakce na to všechno. My rozhodujeme, jak se k tomu postavíme. A nejde jen o reakce ve formě akce, důležité jsou i postoje. Způsob, jak to vnímáme. Nebo do jaké míry necháme, aby to ovlivnilo náš den nebo budoucnost.

Někdy se to lehce říká, ale těžko se podle toho zařizuje. A vždycky je snazší vykládat to někomu jinému, než se tím sám řídit. Nicméně víme, že trénink je důležitý, a s tím můžeme začít hned teď. Snažit se z každé negativní zkušenosti dostat něco pozitivního. A obyčejné nezajímavé chvilky proměnit v okamžiky příjemné a nebo najít způsob, jak z nich mít užitek. Postupně tak začneme brát život plně do vlastních rukou. (a budeme mnohem spokojenější)

Komentovat