Snaha zhubnout je jako chození v kruhu

0
437
zobrazení
Snaha zhubnout je jako chození v kruhu
Autorem je restartujse/Pavla R.

Je to tak, přátelé, hned na úvod se musím přiznat (ačkoli velmi nerada), že snaha zhubnout a začít žít lépe, zdravěji a sportovat už v mém životě byla mockrát, ale nikdy mi dlouhodobě nevydržela. Vlastně co snaha, to vlastně já jsem nevydržela…  Nesčetněkrát jsem začala, snažila se nějakou dobu a pak bylo zase vše v troskách. A co je tedy ten klíč k tomu se opravdu tzv. „kousnout“ a začít svůj život trvale přetvářet k lepšímu? Například jak mám tedy zhubnout a cvičit tak, abych u toho vydržela déle než jedno léto nebo max. pár měsíců?

Tak abych byla upřímná, nad touto otázkou se zamýšlím již opravdu dlouho a stále mi vrtá hlavou, jaká může být ta správná odpověď. Můj milý čtenáři.. prosím, ještě se neraduj.. jak ráda bych k tobě přišla s návodem, který bude platit vždy a pro každého.. ale obávám se, že takový návod prostě neexistuje. Každý z nás jsme tak jiný, rozdílný a na každého z nás platí v životě něco jiného a každého z nás vyburcují k akci různé věci… Ale!! Něco má podle mě přeci jen společný průsečík – a to IMPULS – neboli spouštěč. Za celé mé dlouhodobé úvahy jsem došla k závěru nebo možná naopak právě k začátku, a to, že každý z nás potřebuje, jak se zdá, něco, co mu dá signál konečně už začít dělat věci jinak. A to se týká nejen tématu hubnutí. Často prakticky každý z nás, kdo chce ve svém životě něco změnit, čeká na něco…  tím něčím může být signál, impuls, znamení nebo například nějaká událost, díky které se v nás něco jako kdyby vypínačem najednou přepne a my jakoby jsme z našich dlouholetých vyjetých kolejí najednou byli schopni přehodit výhybku a vydat se jiným směrem. Ano, myslím si upřímně, že to je to, v čem spočívá tajemství úspěchu opravdu začít věci dělat jinak a to trvale, tzn. restartovat se. Prostě na začátku je nějaký impuls. Ale bohužel i to, že toto víme, ještě neznamená, že daný impuls obdržíme a že bude natolik silný, abychom v našem snažení setrvali. Ale co když ano?

Co když ano, co když můj impuls – ať už můj vnitřní, kdy se sama ze svého přesvědčení rozhoupu k akci, nebo impuls z vnějšku – tedy ten, který mi byl nějakým způsobem zprostředkován, bude dostatečný na to, abych to zvládla? Když bych to dokázala, byla bych na sebe dozajista moc pyšná a radovala bych se z toho, že lépe vypadám a že se cítím mnohem vitálněji. Mohla bych si kupovat krásné oblečení (bez strachu, že se do něj nevejdu nebo že se mi v něm budou rýsovat mé oblé tvary), mohla bych být kočka, co se dobře cítí, má ze sebe radost a je na sebe právem pyšná. Ale hlavně, věděla bych, že jsem jednou pro vždy dokázala překročit svůj vlastní stín a že jsem dokázala vyhrát sama nad sebou! A to si myslím, že je ten největší úspěch. Ano, opravdu je to obdivuhodné, když někdo najde tolik vnitřní síly, že se mu povede v sobě trvale přehodit výhybku! Jednou jsem někde slyšela větu, která mi utkvěla v hlavě. Byla to věta: ‘‘Největší boj, který člověk může v životě vyhrát, je sám nad sebou.“ Ačkoli může tato věta znít na první dojem zvláštně, svým způsobem je v ní hluboká pravda.

Moji milý čtenáři, upřímně doufám, že možná právě tento článek může být tím IMPULSEM, na který jste čekali. Kéž by vám pomohl úspěšně a trvale začít žít lépe. Když budete zdravě jíst a tělu dáte vše, co potřebuje, budete se i vy cítit báječně!!! A už to stojí za to, že?! Držím vám pěsti, to dáte!!! Jen musíte sami opravdu chtít! Chcete?! 🙂

Komentovat