Jak se zbavit stresu? Třeba tak, že mu utečeme

0
505
zobrazení
Běhání - způsob, jak se jednoduše zbavit stresu
Autorem obrázku je holdosi

Ve stresu žijeme dnes asi všichni. Je na nás vyvíjen neustálý a velký tlak prakticky každý den, někdy menší, někdy větší… zkrátka faktorů, díky kterým jsme ve stresu, je celá řada.

Ale když jsme všichni často ve stresu, je z toho alespoň nějaká cesta ven?

Nás psycholog na VŠ nám radil, že stres se nejlépe „štěpí“ pohybem. Ideálně aktivitou s vyšší tepovou frekvencí, kdy si například jdete zaběhat, zajezdit na kole atd. Tím, jak je tělo fyzicky namáhané, se odplavuje stres pryč a také po určité době fyzické aktivity je naše tělo zaplaveno endorfinem, který navozuje v těle pocit štěstí.

Proto když někdy pocítíte, že už je toho stresu nějak moc, doporučuji jít si třeba ven zaběhat. Čerstvý vzduch vám udělá také dobře, pročistíte si hlavu a zlepšíte si náladu. Výhoda běhu je v tom, že můžete běhat kdykoli a je to zdarma.

Doporučení, jak vyzrát na stres, je  samozřejmě více. Jako další dobrý příklad uvedu video pana Václava Vocáska, který na Youtube nabízí instruktážní videa podle čínské medicíny, kde názorně ukazuje, jakými cviky se stresu zbavit. Toto cvičení je naopak velice klidové a relaxační. Najdete ho tady.

Je tedy na vás, abyste si vybrali sami, jaký způsob zbavení se stresu vám bude více vyhovovat. Držím pěsti, ať si najdete svou účinnou metodu a ať si vždy umíte se stresem poradit!

Komentovat