Plní se sny? Většinou ne. Ale taky vlastně víme proč.

0
304
zobrazení
Proč se nám neplní sny?

Ani člověk nemusí číst motivační literaturu, aby narazil na téma plnění snů. Abych řekla pravdu, občas mi to už leze krkem. Respektive neleze mi krkem ten samotný fakt, že se o tom mluví. Já o tom mluvím taky, a to víc než dost. Ale spíš mi vadí, jak se ke snům – tedy hlavně k jejich plnění, přistupuje.

Mít splněný sen je cool a bez toho ten život nemá smysl, přeci! To, o čem se už tak často nevykládá, je fakt, že sny si musíme ve většině případů splnit my sami. Pokud si poskládáme vision board a budeme na něj desetkrát denně koukat, nebude to mít nejspíš žádný smysl. Koláže s obrázky domů a palem jsou super, ale slouží maximálně tak k motivaci (a to ještě, řekněme si popravdě, motivaci docela chabé).

To, co musíme udělat, je dát dohromady plán a vyhrnout rukávy a začít makat. Začít kousek po kousku pracovat na tom, abychom se k tomu našemu splněnému snu propracovali. Samozřejmě, na naší cestě za splněným snem můžeme narazit na situace, které nás akcelerují a vystřelí nahoru. Ale taky možná ne. Možná nám osud naháže klacky pod nohy a budou chvíle, kdy místo kroku vpřed uděláme dva dozadu.

Skoro za každým splněným snem je velký kus dřiny, odříkání si, překonávání nejnesmyslnějších překážek i sebe sama a třeba taky chvíle zoufalství, kdy už nevíme kudy kam. O tom už se moc nemluví. Často to vypadá, že ti, co si sny plní, to dělají s grácií a splněné sny jim skoro samy padají do klína. Obvykle je to ale jen zdání. Realita je často taková, že se skutečně pořádně nadřeli, aby se dostali tam, kde jsou. A nebo i u jejich snu platí, že není všechno zlato, co se třpytí. To, co je prezentované jako sen, může být jen velká bublina, která může každou chvílí prasknout.

Ostatně spousta úspěšných lidí, kteří mentorují nebo pořádají kurzy, to říká na rovinu – většina lidí svých snů nikdy nedosáhne. Proč, to je jasné. Pořád tak nějak doufají, že situace se změní v jejich prospěch a sny se začnou plnit. Neudělají ten první bolestivý krok a nebo ho udělají a při první nebo druhé překážce to vzdají. Pořád v sobě mají zafixované, že by ta cesta měla být jednoduchá.

Zapomeňme proto na to, že plnění snů je snadné. Pusťme se na cestu za splněnými sny s vědomím, že to bude náročné, že nás možná čekají i bezesné noci. O to silnější při překonávání překážek budeme.

Komentovat