Je normální být pořád ve formě?

0
372
zobrazení
Nemusíme být pořád ve formě, občas potřebujeme voraz
Autorem je restartujse/Pavla R.

Od té doby, co nechodím do práce, mi dochází spousta věcí. Učím se vnímat sebe, učím se vnímat život. A zjišťuju, že nic není perfektní a že tak je to správné a normální.

Fungování na síti, tedy hlavně psaní na blog(y), je součástí mého života po víc jak čtyři roky. Nebyl ani jeden den, kdy bych na něco v souvisejícího nemyslela. Tvoření obsahu, plánování, odpovídání na komentáře nebo aspoň vyčítání si toho, že jsem zase nebyla schopná napsat článek. Že jsem zas nemohla ani tu hloupou fotku připravit nebo že jsem nebyla po třetí větě už sto napsat ani slovo. Až teď mi dochází, že to „nemoct“ je normální.

Tak jako není každý den posvícení, nejsou každý den ani skvělé nápady. Občas nás naše múza opustí, jindy nás zase opustí “naše oko” a nejsme schopní vyfotit ani jeden jediný použitelný kousek. A nejsme v tom sami. I ti nejúspěšnější z úspěšných tohle zažívají.

Někdy prostě musíme přijmout, že nemáme svůj den. Že se nám myšlenky těžko skládají na papír, ale že třeba nám půjde mnohem lépe od ruky něco jiného, kde nebudeme muset přemýšlet. Náš mozek má taky “svoje dny”. Nemůže nonstop chrlit skvělé nápady a plnit jeden úkol za druhým. Občas potřebuje pohov, dát si chvíli voraz a zapomenout na ten pohlcující kreativní svět a jen jednoduše být.

Musíme pochopit a akceptovat, že to tak prostě je. A že je to potřebné a nutné a ve finále přínosné. Že se vyplatí poslouchat svoje tělo. Občas je lepší den strávit “neproduktivně” a nabrat síly, než s sebou vláčet spoustu úkolů, odvádět práci jen napůl a ještě o to víc se unavovat. Protože přesně to se děje, pokud neposloucháme svoje rytmy. Trápíme se a máme pocit, že za každou cenu ty věci musíme udělat, přitom že je neděláme dostatečně dobře, že jsme vyždímaní a tím pádem špatní, protože nejsme ve formě a neodvádíme stoprocentní práci. Nejsme špatní, nejsme nenormální, jsme jen lidi.

Takže ne, není normální být pořád ve formě a den co den podávat maximální výkon. Nejsme stroje. Jsme lidi a tak si to užijme 🙂.

Komentovat