Myslíte pořád na spoustu věcí, co musíte za den zvládnout? Pomoc ve 3 krocích

0
615
zobrazení
Myslíte pořád na tu spoustu věcí, co musíte během dne zvládnout?

Často musíme v průběhu jednoho dne zvládat velké množství povinností, od úplně malých až po náročnější. Tyto věci, co musíme vyřešit, se nám často promítají v hlavě, a to mnohdy i několikrát za den. Najednou si vzpomeneme na to a na tamto, a povinnosti nám celý den probleskují hlavou, bez jakéhokoli časového sledu.

Může to vypadat třeba takto: Sedíte v kanceláři u počítače a teď si vzpomenete na: „musím vyřídit asi 5 zmeškaných hovorů, udělat rezervaci na večer, potvrdit schůzku, musím koupit toner… “ Zkrátka jedna věc za druhou ve vaší hlavě svévolně vyskakuje, jako popcorn :). To je ale šíleně vyčerpávající, jen vám skáčou hlavou různé úkoly a stále na ně myslíte dokola.

Jak tedy na to:

  1. Veškeré záležitosti, co musíte vyřídit, si zapište. A zapište i ten nejmenší úkol. Zkrátka poznamenejte vše, co by vám mohlo zbytečně okupovat mysl. Tím, že povinnosti přendáte z hlavy na papír, se vám dost uleví.
  2. Ve svých poznámkách s úkoly mějte systém. Pište je na určitý papír, který máte při ruce, nebo si úkoly např. pište každý zvlášť na menší papírek.
  3. Jakmile budete mít prostor, přečtěte si seznam a udělejte úkol, který vyhodnotíte jako prioritu, a takto postupně plňte položku po položce. Hotové si odškrtněte (pokud jste psali každý úkol na jiný papírek, papírky postupně vyhazujte). Těžší povinnosti prokládejte i lehčími, dle libosti.

Když se budete držet těchto jednoduchých kroků a udržíte si určitý systém jejich zpracování, nebudete již muset myslet na kde co a budete se tak moci soustředit vždy jen na tu jednu konkrétní činnost, kterou budete dělat.

Komentovat