Krabice na binec, která nám pomůže k dokonalému pořádku

0
620
zobrazení
Krabice na binec - trik, jak si zachovat meximální pořádek doma

Už jste viděli tenhle trik mnohých pořádkových perfekcionistů? Krabice na binec je geniální a opravdu může pomoci k dokonalému pořádku.

Co je krabice na binec?

Krabice na binec, teda tak jí říkám já, je prostě krabice, nebo taky košík či šuplík, do kterého dáváme věci, které jinak momentálně nemůžeme jednoduše a rychle dát na svoje místo. Mezi tyto věci patří třeba různé dokumenty, účtenky, nově pořízené drobnosti a tak dále. Důležité je, aby byla tato krabice dostatečně velká (aby se do ní pohodlně vešly třeba právě ty dokumenty) a aby byla dobře přístupná.

Jak krabice na binec funguje?

Do krabice dáváme všechno, co nemůžeme ihned dát na své místo. Protože to třeba nejdřív musíme pročíst, zpracovat, zařadit, opravit, protřídit… A aby se to nepovalovalo tak porůznu a nekazilo nám to pořádek, tak to schováme do krabice.

Je nějaká další výhoda binec krabice?

Ano, je. Pokud nějakou takovou věc (zatím) bez svého místa hledáme, víme, kde ji najdeme. Vždycky bude v krabici. Není tedy třeba hledat po bytě.

Co pak s obsahem krabice?

Na obsah krabice nesmíme ale zapomenout. Metod, jak krabici vyprazdňovat, je více. Třeba můžeme pravidelně krabici vzít a obsah zpracovat.

Co takové krabici říkáte?

Komentovat