Je pro vás cvičení = mučení?

0
449
zobrazení
Je pro vás cvičení mučení? Tipy, jak konečně začít cvičit

Chtěli byste konečně cvičit a nemůžete začít? Nemůžete se donutit opravdu, poctivě a pravidelně cvičit? Cviky buď znáte nebo si je dokážete najít například najít na internetu, ale stejně je necvičíte? Možná vás tato konkrétní aktivita nezaujala a nebaví vás představa zrovna tohoto typu pohybu.

Pokud ne, i tak se můžete začít hýbat jinak a zkusit si najít svou vlastní variantu pohybu nebo cvičení, která vám bude vyhovovat a kterou budete mít rádi.

Každý jsme jiný a každému z nás vyhovuje i jiný druh a tempo cvičení. Pokud chcete už konečně začít, není nutné si stavět laťku hned až přehnaně vysoko a klást na sebe příliš velké nároky hned od začátku.

Můžete začít jen pár cviky, které vám přijdou zajímavé a dělat jen např. 3 cviky denně, které zaberou třeba jen 3 minutky. Až se ve cvicích zdokonalíte, buď zvyšte intenzitu nebo si přidejte další.

Pokud vám nejde začít, zkuste opravdu něco lehkého, něco, co si budete užívat. Můžete začít prostě zlehka, choďte například na procházky nebo klidně z MHD vystupte o zastávku dříve a projděte se kousek pěšky. Nejezděte výtahem a běžte po schodech, i to se počítá.

Nebo máte rádi tanec? Pusťte si doma vaši oblíbenou hudbu a jen si zatančete. Už i to je pohyb, který má smysl a navíc si tím určitě i zvednete náladu.

Můžete chodit třeba i plavat, hrát badminton, házejte si s frisbee, choďte na houby nebo hrajte např. geocaching… zkrátka dělejte cokoli, pro co se nadchnete a bude vás to těšit. Potom pro vás bude i mnohem snadnější začít.

A časem, až se trošku rozpohybujete, přijdete pohybu určitě na chuť a budete chtít být i více aktivní. Vaše fyzická kondice bude postupně růst a pak už vás nic nezastaví! 😊

Komentovat