Jak jsem hledala ten správný notes. A jak si mě pak našel on.

0
204
zobrazení
Notesy tečkované a linkované

Na konci minulého roku jsem se konečně naučila si věci poctivě zapisovat do sešitu. Ne už na papíry, post-ity, účtenky. Ale skutečně do sešitu. Všechny na jedno místo.

Začala jsem proto hledat sešity, notesy, zápisníky, které by mi k tomu dobře sloužily. Chtěla jsem jich mít několik, každý pro jiný účel. A hodně jsem si vymýšlela. Chtěla jsem, aby byly pěkné, decentní, s pevnějšími deskami a s papírem, který by aspoň něco málo vydržel a nebyly na něm výrazné linky nebo kostičky. A aby mě teda neprovětraly peněženku. Nakonec jsem si sešity vyrobila. Jednoduché, ve středu sponkované…

Před pár týdny, když už jsem byla s mými sešítky sžitá, si mě fajn zápisníky našly samy. Tedy lépe řečeno mi je nabídlo PRESCO. Vydávají knihy, diáře a taky zápisníky (kromě dalšího). A k mému překvapení mají v nabídce taky notesy tečkované. A přesně to bylo něco, po čem jsem před pár měsíci pásla.

Tečkované papíry jsou skvělé z mnoha důvodů. Jsou takovou kombinací toho nejlepšího z bílého a kostičkovaného papíru. Poslední roky jsem nejradši psala na čistý papír, protože linky i kostičky většinou jsou natištěné tak výrazně, že se v nich pak text ztrácí. O to spíš, že ráda píšu obyčejnou tužkou. Takže jsem přešla na papír bez linek, i s tou nevýhodou, že občas mi to jde do kopce a z kopce.

Tečky to tedy dokonale řeší. Navíc umožňují snadno vést tzv. bullet journal. Mně se moc líbí, ale nemám na to čas. U tečkovaného notesu ale snadno a rychle můžu aplikovat jen některé prvky bullet journalingu, když chci. Celkově se mi moc líbí, že se do něj píše pohodlně a výsledné zápisky jsou přehledné a nic je neruší. A samozřejmě jsou super taky na různé náčrty.

Notesy tečkované a linkované

 

S tečkovaným dorazil ještě jeden linkovaný parťák. K mému překvapení jsou jeho linky docela stravitelné. Jsou totiž světlé a navíc nejsou souvislé, jsou taky tvořené z mini teček, naskládaných pěkně vedle sebe. Takže nakonec i linky vezmu na milost, aspoň v téhle podobě.

Oba zápisníky mají pevné, jemnou koženkou potažené desky, gumičku, která zápisník drží zavřený, a poutko na psadlo. A uvnitř lehce krémový papír.

Takže do toho tečkovaného momentálně vypracovávám plány. Pěkně týdenní plán, jehož součástí je i plán publikační. A taky začínám pracovat s jídelníčkováním. To si ještě musím zajet. A pak plány nad rámec, momentálně mám jeden na období do 11. března. Tak jsem zvědavá, je to docela výzva :).

A co vy, jak jste na tom se zápisníky? Jste nároční? Už jste zkoušeli nějaký tečkovaný?

Ty moje můžete omrknout přímo na webu nakladatelství PRESCO, tady je tečkovaný a tady najdete jeho linkovaného brášku.

Komentovat