Čtete denně?

0
486
zobrazení
Proč je dobré číst denně?
Autorem originálního snímku je Pexels

Knihy, ať už tištěné (ty hlavně) nebo elektronické, miluju. Každý den se snažím aspoň chvilku s knihou strávit. Snažím se vždy číst něco poučného a něco pro radost. Vlastně v tom už mám docela i systém. A musím říct, že od té doby, co opravdu denně čtu, jsem spokojenější. A o to víc, když mi občas někdo připomene, jak velkou má čtení knih moc.

Jeden z triků mnoha úspěšných? Denní četba

Spousta velmi úspěšných lidí považuje denní četbu za jeden z klíčů k úspěchu. Jelikož my, smrtelníci, máme hodně věcí na práci, nemůžeme četbě věnovat tolik času, co oni. Nicméně každá chvilka se počítá, takže i přečtení pár stránek denně má svůj smysl a pro nás může být ohromně obohacující.

Za největší přínos četby je pochopitelně považováno čerpání nových informací. Někteří vám dokonce spočítají, kolik knih můžete přečíst za rok a jakou výhodu tím můžete získat nad ostatními (většina ostatních lidí totiž četbě moc nedá, že). Za pouhý rok se tak člověk může výrazně vzdělat v určité oblasti, aniž by musel absolvovat jakékoliv formální vzdělání.

Relax i zábava

Čtení znamená taky zábavu a relax zároveň. Kniha nás „vytáhne“ ze současnosti a přenese jinam. A už je jedno, jestli se tam „jinde“ pobavíme nebo něco dozvíme. Důležité je, že si na chvíli odpočineme od reality.

Trénink koncentrace

Čtení je taky dobrým tréninkem soustředění se. Ale nesmí to být čtení ve smyslu přeběhnout očima řádky a vnímat obsah jen napůl. Číst a nevnímat, to je ztráta času, to nevede k ničemu. Docela snadno se stane, že nás při čtení textu něco rozptyluje, objevují se myšlenky odjinud, vyplouvají starosti. O to spíš se nám vyplatí snažit se a opravdu vytrvat a naučit se soustředit jen a pouze na to, co právě čteme.

A co vy, čtete? Čtete denně? A co nejraději?

Komentovat