3 klíče k úspěchu v životě i businesse

0
428
zobrazení
3 klíče k úspěchu v životě i businesse

Nedávno jsem viděla výborné video na youtube, které se věnovalo třem velmi důležitým tématům. Jedná se o postoje nebo přístupy, které člověku výrazně dopomáhají k úspěchu. Autor videa je sice uvedl jako znamení, že budeme mít úspěch v businesse, já je ale vidím jako téměř nezbytnou podmínku toho, že se nám bude vést skoro cokoliv. Rozhodla jsem se proto tyto tři klíče připomenout. Popravdě řečeno, asi o nich do jisté míry víme všichni. Chováme se ale podle toho? 🙂

Do praxe věci uvádíme rychle

Příležitosti mívají někdy svoji vlastní „dobu expirace“, můžou zmizet nebo je nám někdo může vyfouknout. Kromě toho, čím dříve něco uděláme, tím dříve nám z toho plynou výhody, tedy třeba i zisk. A čím déle něco odkládáme, tím spíš se k tomu nikdy ani nedostaneme.

Tohle přímo souvisí s naší oblíbenou větou… co můžeš udělat dnes, udělej DNES! Pokud se podle toho zařídíme, budeme překvapení, jak se nám bude nakonec dařit.

Ono koneckonců tohle je i hodně o mindsetu – pokud obecně příležitosti chytáme za pačesy, bude se nám dařit.

Jinak pozor, tohle určitě neznamená, že se budeme do věcí vrhat bezmyšlenkovitě a po hlavě.

Učíme se žít s určitou neurčitostí a nejistotou

Celý život je jedna nekonečná  série rozhodnutí, která často děláme za zrovna ne ideálních podmínek. V okamžiku rozhodování nevidíme do budoucnosti, ta je to různé míry neurčitá a nejistá. Tato nejistota nás ale nesmí odradit od rozhodnutí a od akce. Úspěšní lidé v těchto podmínkách umí fungovat – umí udělat v rámci možností co nejlepší rozhodnutí a pustit se do akce a pak zároveň podle vývoje situace rozhodovat o dalších krocích.

I tato schopnost je jednou z těch, které často odlišují úspěšné lidi od těch méně úspěšných. Ti úspěšní nejsou chytřejší nebo nadanější. Ti úspěšní vědí, že pokud budou čekat na jistotu, tak že budou pořád jen čekat a moc daleko nedojdou. Vědí, že bez podstoupení určitého rizika nikdy nic nezískají.

Náš čas je drahý

Další velmi důležitou schopností je schopnost vážit si svého času. Čas je něco, co si nekoupíme a nemáme žádný vliv na to, jak rychle plyne. Můžeme ale ovlivnit, jak bude náš čas využit. Jestli ho probendíme před televizí, něco hodnotného vytvoříme nebo jestli si ho užijeme se svými nejbližšími.

Spousta věcí, lidí, činností si nezaslouží, abychom jim náš drahocenný čas věnovali. Jelikož náš den není nafukovací, tak vždy platí to pravidlo, že o co víc času strávíme neúčelně, o to méně času máme na věci, které mají smysl.

 

A tady přichází to video, které bylo inspirací pro dnešní článek.

Určitě taky doporučuju kanál SUCCESS INSIDER, ze kterého je toto video a jehož autorem je Tim Han. Já na něm našla spoustu inspirace i toho správného nakopnutí.

Komentovat