2017: realita vs. cíle, revize s blížícím se koncem roku

0
237
zobrazení
Cíle a plány - revize, jak na tom jsem s jejich plněním

Každý rok začínám tím, že si řeknu, co bych v následujících 365 dnech ráda zvládla. Nicméně musím říct, že letošní první den roku jsem to udělala nějak jinak. Řekla jsem si, že tenhle rok už musí doklapnout ta spousta věcí, na které už dlouho čekám. Rozhodla jsem se, že v roce 2017 se budou plnit sny – tedy že já udělám všechno proto, aby se mi splnily. To jsem taky de facto zveřejnila na mé facebookovské stránce dify.cz. Bylo to poprvé, kdy jsem se veřejně upsala k tomu, že si prostě sny plnit budu. (a nemohla jsem si přece dovolit tu ostudu kecání bez výsledků, že jo)

Jelikož se konec roku blíží, řekla jsem si, že si musím v klidu sednout a skutečné výsledky porovnat s tím, co jsem si naplánovala. Naštěstí jsem v mysli pořád měla plus mínus ty nejdůležitější cíle jeden za druhým, takže jsem z cesty nesjela.

Tenhle rok můžu asi poprvé říct, že jsem skutečně spoustu věcí udělala nebo dotáhla. A rozhodně to nebylo easy. Už to zdaleka nebylo jako ve škole, kdy člověka okolnosti tlačí dopředu a chtě nechtě tím prostě projde. Každá každičká věc na mém listu mi dala pěkně zabrat, u každé se vyrojila spousta komplikací a občas jsem měla dojem, že snad svůj notes s vypsanými cíli rozdupu a vrátím se zpět poslušně do vyjetých kolejí. Každý úkol byl buď o vybičování se k aktivitě, vydržení u ní nebo o překonávání překážek. A nebo to bylo o taktizování a doufání, že si zasloužím štěstí na mé straně.

A jak že si teda stojím?

 • založit restartujse – tady je důkaz místo slibů, 1. února jsem ho oficiálně uvedla do provozu
 • skončení v práci za pro mě příznivých podmínek – splněno na 100 % v dubnu, juchů
 • založení firmy – splněno 100% na přelomu dubna/května, teď už jen dořešit detaily jako různá přiznání, hlášení, systémy a daně
 • postavit se na vlastní nohy – v procesu, a ještě to bude trvat
 • publikování vlastního ebooku – splněno na 200 %, jeden vyšel v červenci a druhý v srpnu
 • rozjetí imperidigital.cz – hotovo, po neskutečných technických peripetiích už frčí, od října, ale ještě je přede mnou hódně práce
 • nastolit systém a pořádek – v domácnosti tak na 60 %, v diáři na 90 %
 • naučit se využívat svůj čas efektivně – učím se, ale to by jeden neřekl, jak neskutečně těžké to je. Výsledek tak 75 %.
 • učit se a rozvíjet – tohle se strašně špatně hodnotí a na začátku jsem měla představu, že si vytvořím svůj vlastní „studijní a koučovací program“. Jenže na to není čas, takže se musím spokojit se školou života :). Ale určitě jsem i v téhle oblasti kus práce udělala, okolnosti mě prostě donutily.
 • naučit se odpočívat a trávit víc času venku – tak tady je to bída, splněno tak na 20 %. V létě to bylo párkrát k moři, jinak nebyl čas a ani moc nálada, všude byly davy turistů a druhá půlka léta se vůbec nepovedla (Barcelona, moje město, asi si umíte představit).
 • katalánština – tak 50 %, čtu a poslouchám, ale mluvení teda moc nedávám
 • dodělání rekonstrukce – už skoro dva roky čekáme na stavební povolení, ale snad už to konečně klapne a začně se stavět. Neskutečně se těšim, až po dlouhých 7 letech budu bydlet normálně a nebudu věčně řešit rozpočty.

Sečteno podtrženo…

Sečteno a podtrženo, není to vůbec špatné. Ale je ještě pár věcí, které je potřeba dodělat, abych byla spokojená a měla konečně pocit normálního spořádaného života :). Prostě ty dva a půl měsíce do konce roku nestrávím s nohama nahoře, ale budu pěkně makat.

Kromě těchto cílů se postupně vynořovala spousta dalších a ty by vydaly na další pěkný seznam. Ale ve finále, to celé nemá být honička za čárkami za každý splněný úkol. Smysl toho všeho je jít dopředu a mít radost z výsledků, vidět pokrok v životě a umět si vybrat to, to nám tohle všechno přinese.

 

A co vy, jak jste na tom s cíli? Dáváte si, nedáváte, plníte, neplníte? Proč a jak? 🙂

Komentovat